B43509A2277M002
Mfr.Part #
B43509A2277M002
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
Capacitance :
270μF
Ripple Current @ Low Frequency :
960mA @ 100Hz
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
360mOhm @ 100Hz
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Impedance :
530mOhm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
B43509
Datasheets
B43509A2277M002
EPCOS (TDK) B43509A2277M002
B43509 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead