B43508B9337M82
Mfr.Part #
B43508B9337M82
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Through Hole
Height :
35mm
Capacitance :
330µF
Voltage - Rated :
400V
Life (Hours) :
3000 hours
Ripple Current @ Low Frequency :
1.29A @ 100Hz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
1.29A
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±20%
Polarization :
Polar
Diameter :
30mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
530mOhm
Series :
B43508
ESR (Equivalent Series Resistance) :
370mOhm @ 100Hz
Height Seated (Max) :
1.465 37.20mm
Termination :
Snap in
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
B43508B9337M82
EPCOS (TDK) B43508B9337M82
B43508 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.29A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In