B43508A9187M80
Mfr.Part #
B43508A9187M80
Description
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Diameter :
22mm
Height Seated (Max) :
1.465 37.20mm
Ripple Current @ Low Frequency :
870mA @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
870mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
680mOhm @ 100Hz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
960MOhm
Height :
35mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
180µF
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
400V
Datasheets
B43508A9187M80
B43508 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 870mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In