B43505G2477M80
Mfr.Part #
B43505G2477M80
Description
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Voltage - Rated :
200V
Series :
B43505
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
470µF
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Life (Hours) :
5000 hours
Lead Pitch :
10.0076mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
280mOhm @ 100Hz
Ripple Current :
1.7A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Impedance :
330mOhm
Height :
30mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
1.7A @ 100Hz
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Datasheets
B43505G2477M80
EPCOS (TDK) B43505G2477M80
B43505 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.7A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In