B43505C9157M67
Mfr.Part #
B43505C9157M67
Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Lead Pitch :
10.0076mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
590mOhm @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
5000 hours
Height :
30mm
Impedance :
730mOhm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
400V
Ripple Current :
940mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
940mA @ 100Hz
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
B43505
Capacitance :
150µF
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Datasheets
B43505C9157M67
EPCOS (TDK) B43505C9157M67
B43505 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 940mA 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In