B43504A9277M60
Mfr.Part #
B43504A9277M60
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Ripple Current :
1.3A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
320mOhm @ 100Hz
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
Impedance :
410mOhm
Height :
50mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
270μF
Voltage - Rated :
400V
Diameter :
25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current @ Low Frequency :
1.3A @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Datasheets
B43504A9277M60
EPCOS (TDK) B43504A9277M60
B43504 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.3A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In