B43457A2228M000
Mfr.Part #
B43457A2228M000
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B43457
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
2200µF
Polarization :
Polar
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
B43457A2228M000
B43457 2200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals