B43455A2338M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B43455A2338M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Aluminum
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mount :
Screw
Package / Case :
Aluminum
Capacitance :
3.3mF
Life (Hours) :
10000 hours
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-25°C
Datasheets
B43455A2338M000
EPCOS (TDK) B43455A2338M000
3.3mF Capacitor Aluminum