B43252B9107M
Mfr.Part #
B43252B9107M
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Leakage Current :
0.8mA
Height :
20mm
Tan Delta :
0.15
Lead Pitch :
10.0076mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Height Seated (Max) :
21.9964mm
Tolerance :
20%
Life (Hours) :
2000 hours
Series :
B43252
Voltage - Rated :
400V
Capacitance :
100μF
ALUMINUM (WET)
Packing Method :
Max Operating Temperature :
105°C
Ripple Current :
600mA
Diameter :
30mm
Datasheets
B43252B9107M
EPCOS (TDK) B43252B9107M
B43252 100μF Capacitor 20% 600mA 10.0076mm Radial