B43252B5826M
Mfr.Part #
B43252B5826M
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Leakage Current :
0.738mA
Height :
30mm
Ripple Current :
540mA
Lead Pitch :
10mm
Packing Method :
Bulk
Life (Hours) :
2000 hours
Min Operating Temperature :
-25°C
Number of Pins :
Max Operating Temperature :
105°C
Tan Delta :
0.2
Dissipation Factor :
0.2 %
Height Seated (Max) :
32.004mm
Tolerance :
20%
Test Frequency :
120Hz
Capacitance :
82µF
Diameter :
25.4mm
Length :
30mm
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
450V
Datasheets
B43252B5826M
EPCOS (TDK) B43252B5826M
82μF Capacitor 20% 540mA 10mm Radial