B41866C8687M008
Mfr.Part #
B41866C8687M008
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
279mOhm @ 120Hz
Impedance :
89mOhms
Capacitance :
680μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
AEC-Q200
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
Polarization :
Polar
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial, Can
Applications :
Automotive
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Packaging :
Bulk
Ripple Current @ High Frequency :
1.588A @ 100kHz
Series :
B41866
Datasheets
B41866C8687M008
B41866 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~125°C Polar Radial, Can