B41827B7477M
Mfr.Part #
B41827B7477M
Description
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Through Hole
Ripple Current :
652mA
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
35V
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
470µF
Tolerance :
20%
Polarity :
Polar
Datasheets
B41827B7477M
470μF Capacitor 20% Bulk 652mA Radial