B41827B4228M
Mfr.Part #
B41827B4228M
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Capacitance :
2.2mF
Ripple Current :
1.31A
2000 hours
Polarity :
Polar
Datasheets
B41827B4228M
2.2mF Capacitor 20% Bulk 1.31A Radial