B41827A5226M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B41827A5226M
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Life (Hours) :
2000 hours
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated :
25V
Length :
11mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
22µF
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
Radial
Polarity :
Polar
Termination :
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter :
5mm
Datasheets
B41827A5226M
22μF Capacitor 20% Bulk Radial