B41696A7687Q7
Mfr.Part #
B41696A7687Q7
Description
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
Length :
29.9974mm
Life (Hours) :
3000 hours
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Diameter :
14mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
135mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
680μF
Tolerance :
30%
Impedance :
51mOhm
Ripple Current :
2.2A
Voltage - Rated :
40V
Datasheets
B41696A7687Q7
680μF Capacitor 30% 2.2A Axial