B41022A7476M
Mfr.Part #
B41022A7476M
Description
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Voltage - Rated DC :
63V
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
Capacitance :
47μF
Diameter :
8mm
Length :
7mm
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
20%
Datasheets
B41022A7476M
47μF Capacitor 20% Bulk Radial