B32672Z5154J289
Mfr.Part #
B32672Z5154J289
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 520VDC RADIAL
Film Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
11mm
Height Seated (Max) :
10.9982mm
Size Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Dielectric Material :
Polypropylene
Lead Pitch :
15mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
5%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 277
Package / Case :
Radial
Mount :
Voltage - Rated AC :
277V
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
110°C
Dielectric :
PP
Voltage - Rated DC :
520V
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
JESD-609 Code :
e3
Width :
6mm
Length :
18mm
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
800 µm
Capacitance :
150nF
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
B32672Z5154J289
EPCOS (TDK) B32672Z5154J289
150nF Film Capacitor 5% Radial 520V-DC 277V-AC Polypropylene Through Hole