B32671L6333K289
Mfr.Part #
B32671L6333K289
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Stock
1
In Stock :
1
Film Capacitors
Mount :
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 250
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
B32671L
Tolerance :
10%
Depth :
5mm
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Dielectric Material :
Polypropylene
Voltage - Rated AC :
250V
Height Seated (Max) :
10.9982mm
Pbfree Code :
yes
Length :
13.0048mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
110°C
Radiation Hardening :
No
Radial
Lead Pitch :
10mm
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
5.0038mm
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
33nF
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
2
Dielectric :
PP
Size Code :
5120
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
B32671L6333K289
EPCOS (TDK) B32671L6333K289
B32671L 33nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole