B32652J1182J289
Mfr.Part #
B32652J1182J289
Description
CAP FILM 1800PF 5% 1.6KVDC RAD
Film Capacitors
Lead Diameter :
800 µm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
700V
Dielectric Material :
PP
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
1.8nF
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Mount :
Through Hole
Dielectric :
PP
Tolerance :
5%
Lead Pitch :
15mm
Datasheets
B32652J1182J289
EPCOS (TDK) B32652J1182J289
1.8nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 700V-AC PP Through Hole