B32652A3104J000
Mfr.Part #
B32652A3104J000
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.1μF
Dielectric :
PP
Series :
B32652
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Diameter :
800 µm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mounting Type :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
160V
Datasheets
B32652A3104J000
EPCOS (TDK) B32652A3104J000
B32652 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32652A3104J000 Overview
0.591 15.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.