B32652A2221J000
Mfr.Part #
B32652A2221J000
Description
CAP FILM 220PF 5% 2KVDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
700V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Capacitance :
220pF
Series :
B32652
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
2000V 2kV