B32621A4333M289
Mfr.Part #
B32621A4333M289
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 400VDC RAD
Film Capacitors
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
0.033µF
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
27 Weeks
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Applications :
High Pulse, DV/DT
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400V
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
B32621
Voltage - Rated DC :
400V
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Datasheets
B32621A4333M289
EPCOS (TDK) B32621A4333M289
B32621 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
B32621A4333M289 Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 400V.Its lead spacing is 0.394 10.00mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.
B32621A4333M289 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 400V