B32620J0272J189
Mfr.Part #
B32620J0272J189
Description
CAP FILM 2700PF 5% 1KVDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
600V
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
PC Pins
Applications :
High Pulse, DV/DT
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated DC :
1000V 1kV
Series :
B32620
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Datasheets
B32620J0272J189
B32620 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
B32620J0272J189 Overview
0.295 7.50mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~105°C degrees Celsius.