B32560J3223J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32560J3223J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC 2DIP
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
22nF
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
250V
Termination :
Radial
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
5%
Voltage - Rated AC :
160V
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Datasheets
B32560J3223J000
EPCOS (TDK) B32560J3223J000
22nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole