B32559C8682K289
Mfr.Part #
B32559C8682K289
Description
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Length :
7.0104mm
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Length :
6mm
Voltage - Rated DC :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.5052mm
Voltage - Rated AC :
400V
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.276Lx0.138W 7.00mmx3.50mm
Height :
11.5mm