B32537B8475K
Mfr.Part #
B32537B8475K
Package / Case
Axial
Description
CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 200
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
600V
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated AC :
200V
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF