B32529C6392K289
Mfr.Part #
B32529C6392K289
Description
CAP FILM 3900PF 10% 400VDC RAD
Film Capacitors
Lead Diameter :
500 µm
Voltage - Rated AC :
200V
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3.9nF
Dielectric :
PET
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Dielectric Material :
PET
Package / Case :
Datasheets
B32529C6392K289
EPCOS (TDK) B32529C6392K289
3.9nF Film Capacitor 10% Radial Radial 400V-DC 200V-AC PET Through Hole