B32529C0563K189
Mfr.Part #
B32529C0563K189
Description
CAP FILM 0.056UF 10% 63VDC RAD
Tolerance :
10%
Dielectric :
PET
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
56nF
Termination :
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
500 µm
Datasheets
B32529C0563K189
EPCOS (TDK) B32529C0563K189
56nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole