B32529C0562K000
Mfr.Part #
B32529C0562K000
Description
CAP FILM 5600PF 10% 63VDC RADIAL
Film Capacitors
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
10%
Termination :
Radial
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
5.6nF
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Lead Pitch :
5mm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
500 µm
Datasheets
B32529C0562K000
EPCOS (TDK) B32529C0562K000
5.6nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole