B32529C0272K289
Mfr.Part #
B32529C0272K289
Description
CAP FILM 2700PF 10% 63VDC RADIAL
Tolerance :
10%
Lead Pitch :
5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
PET
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
500 µm
Capacitance :
2.7nF
Termination :
Datasheets
B32529C0272K289
EPCOS (TDK) B32529C0272K289
2.7nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole