B32522N6224J189
Mfr.Part #
B32522N6224J189
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 450VDC RADIAL
yes
Dielectric :
PET
Packing Method :
TR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
220nF
Lead Diameter :
800 µm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
200V
Reference Standard :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Life (Hours) :
200000 hours
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Mount :
2
REACH SVHC :
yes
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
450V
Length :
18mm
Height Seated (Max) :
10.9982mm
Tolerance :
5%
Width :
5.9944mm
Terminal Shape :
Wire
Depth :
6mm
Height :
11mm
Lead Pitch :
15mm
Type :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
B32522N6224J189
EPCOS (TDK) B32522N6224J189
220nF Film Capacitor 5% Radial 450V-DC 200V-AC Through Hole