B32522C6683K289
Mfr.Part #
B32522C6683K289
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Diameter :
800 µm
Packing Method :
Bulk
Capacitance :
68nF
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Depth :
5mm
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Length :
18mm
Package / Case :
Radial
Dielectric :
PET
Lead Pitch :
15mm
Wire
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Height :
10.5mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Width :
5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C