B32522C0335J000
Mfr.Part #
B32522C0335J000
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 63VDC RADIAL
EAR99
Height :
11mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
PET
Lead Diameter :
800 µm
HTS Code :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Reference Standard :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
63V
Tolerance :
5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
18mm
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Depth :
6mm
Capacitance :
3.3μF
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
15mm
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
63V