B32521C6223J289
Mfr.Part #
B32521C6223J289
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated AC :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Type :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Dielectric :
PET
Wire
Mount :
Through Hole
Capacitance :
22nF
Lead Pitch :
10mm
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
Bulk
Width :
4mm
Height :
7mm