B32520C6102K289
Mfr.Part #
B32520C6102K289
Description
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lead Pitch :
7.5mm
JESD-609 Code :
e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Lead Diameter :
500 µm
Length :
10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
7.0104mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
HTS Code :
Width :
2.4892mm
Voltage - Rated DC :
400V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Number of Terminations :
2
Depth :
2.5mm
Wire
Size Code :
Voltage - Rated AC :
200V
Mount :
Through Hole
Custom Capabilities :
Special Lead Length On Request
Height :
7mm
yes
Dielectric :
PET
Capacitance :
1nF