B32033A4104M000
Mfr.Part #
B32033A4104M000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL
Stock
126
In Stock :
126
Film Capacitors
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.1μF
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated AC :
350V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Termination :
PC Pins
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
1000V 1kV
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Series :
B32033
Factory Lead Time :
22 Weeks
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Datasheets
B32033A4104M000
EPCOS (TDK) B32033A4104M000
B32033 0.1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32033A4104M000 Overview
Its lead spacing is 0.886 22.50mm.Temperatures of -40°C~110°C allow the device to operate.