B32021H3682K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32021H3682K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 6800PF 10% 1.5KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Through Hole
Product :
General Film Capacitors
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Type :
EMI Suppression
Packaging :
Bulk
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Number of Pins :
2 Pin
Capacitance :
6800 pF
Qualification :
AEC-Q200
Termination Style :
Radial
Width :
5 mm
Features :
Voltage Rating - AC :
300V
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Subcategory :
Capacitors
Tolerance :
±10%
Dielectric :
Polypropylene (PP)
Lead Diameter :
0.6 mm
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Series :
B3202*H/J - Y2 Auto-Grade
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Product Status :
Active
Product Type :
Film Capacitors
Height :
11 mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Package :
Bulk
Termination :
PC Pins
Height - Seated (Max) :
0.433 (11.00mm)
Product Category :
Lead Style :
Straight
Package / Case :
Length :
13 mm
Brand :
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)
Maximum Operating Temperature :
+ 110 C
Datasheets
B32021H3682K000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32021H3682K000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Type:EMI Suppression, Number of Pins:2 Pin, Package / Case:Radial, B32021H3682K000 pinout, B32021H3682K000 datasheet PDF, B32021H3682K000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32021H3682K000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32021H3682K000
B3202*H/J - Y2 Auto-Grade 6800 pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
B32021H3682K000 Overview
This electrical device has a 0.394 (10.00mm) lead spacing.Temperatures as low as -40°C ~ 110°C are suitable for the device.