AWCS0037282222NG00
Mfr.Part #
AWCS0037282222NG00
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1 A
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.146" L x 0.110" W (3.70mm x 2.80mm)
Q @ Freq :
50 @ 300MHz
Inductance :
22 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Material - Core :
Ceramic
Chilisin Electronics AWCS0037282222NG00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD