AWCS002317151R2K00
Mfr.Part #
AWCS002317151R2K00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Tolerance :
±10%
Features :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Inductance :
1.2 µH
Current Rating (Amps) :
170 mA
Q @ Freq :
18 @ 25MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Size / Dimension :
0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
AWCS
Chilisin Electronics AWCS002317151R2K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD