AWCS001610084N7H00
Mfr.Part #
AWCS001610084N7H00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Inductance :
4.7 nH
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Current Rating (Amps) :
700 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
116mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Product Status :
Active
Chilisin Electronics AWCS001610084N7H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD