AWCS0016100822NJ00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWCS0016100822NJ00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
22 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Series :
AWCS
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
700 mA
Material - Core :
Ceramic
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Tolerance :
±5%
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Features :
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Type :
Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics AWCS0016100822NJ00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD