AWCS0016100815NG00
Mfr.Part #
AWCS0016100815NG00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Current - Saturation (Isat) :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
Inductance :
15 nH
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Ceramic
Chilisin Electronics AWCS0016100815NG00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD