AWCS001207079N5H00
Mfr.Part #
AWCS001207079N5H00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Current Rating (Amps) :
480 mA
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±3%
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
9.5 nH
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics AWCS001207079N5H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD