AWCS001207073N6H00
Mfr.Part #
AWCS001207073N6H00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±3%
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Inductance :
3.6 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Current Rating (Amps) :
840 mA
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics AWCS001207073N6H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD