AWCS001207072N5K00
Mfr.Part #
AWCS001207072N5K00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant :
10.4GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Current Rating (Amps) :
640 mA
Q @ Freq :
13 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±10%
Inductance :
2.5 nH
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Chilisin Electronics AWCS001207072N5K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD