AVRM1608C270KT221M
Mfr.Part #
AVRM1608C270KT221M
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
VARISTOR 27V 56A 0603
Product Category :
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
Automotive, AEC-Q200
Varistor Voltage (Min) :
24V
Maximum DC Volts :
19V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Varistor Voltage (Typ) :
27V
Current - Surge :
56A
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
30V