AT91M43300-25CJ
Mfr.Part #
AT91M43300-25CJ
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
144-LFBGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 144BGA
Manufacturer :
Microchip Technology
Base Product Number :
AT91M43300
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
144-BGA (13x13)
Number of I/O :
58
Oscillator Type :
External
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RAM Size :
3K x 8
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Program Memory Size :
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
144-LFBGA
Base Part Number :
AT91M43300
Data Converters :
Peripherals :
WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V