ASR-SJ600D25W-L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASR-SJ600D25W-L
Manufacturer
Altran Magnetics, Inc.
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
MINI TYPE SINGLE POLE PANEL MOUN
Manufacturer :
Altran Magnetics, Inc.
Product Category :
Solid State Relays
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Supplier Device Package :
Package / Case :
Hockey Puck
Package :
Box
Termination Style :
Screw Terminal
Series :
ASR-SJ
Output Type :
DC
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 600 V
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Product Status :
Active
Datasheets
ASR-SJ600D25W-L
Altran Magnetics, Inc. ASR-SJ600D25W-L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V