ASR-SI480A60ZY-L
Mfr.Part #
ASR-SI480A60ZY-L
Package / Case
Hockey Puck
Description
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED AC TO
Stock
16
In Stock :
16
Package / Case :
Hockey Puck
Series :
Si
Load Current :
60 A
Supplier Device Package :
Voltage - Load :
48 V ~ 530 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC
Termination Style :
Screw Terminal
Output Type :
AC, Zero Cross
Datasheets
ASR-SI480A60ZY-L
Altran Magnetics, Inc. ASR-SI480A60ZY-L
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V