ASR-SI240D10Z-LMR
Mfr.Part #
ASR-SI240D10Z-LMR
Description
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED DC TO
Stock
15
In Stock :
15
Load Current :
10 A
Voltage - Load :
48 V ~ 280 V
Output Type :
AC, Zero Cross
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Chassis Mount
Datasheets
ASR-SI240D10Z-LMR
Altran Magnetics, Inc. ASR-SI240D10Z-LMR
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V